tandem_3397547_s

 

Ve věku čtyřiceti let už má skoro každý o svém životě jasno. Víme kdo jsme a co chceme, většina z nás už splnila, nebo plní většinu svých cílů a snů.

O to těžší je překvapit člověka, který se chystá slavit své čtyřicátiny, originálním dárkem. Pokud si marně lámete hlavu nad tím, jak nejlépe obdarovat čerstvého čtyřicátníka, který je vám blízký, je tu přeci jen ještě jedna možnost – darujte zážitek, který mu pořádně rozproudí krev v žilách a bude na něj léta vzpomínat.

Jedním ze zážitků, který rozhodně stojí za to, je tandemový seskok. Nabízí krásně pocity z volného letu, jaké znají jen parašutisté. Jak už napovídá samotný název, skáče se ve dvou. Zkušený tandempilot vysvětlí vše potřebné a nechá se s vámi vynést do výšin. Tam si vás k sobě pevně připne speciálním postrojem a v pravou chvíli pak udělá to nejdůležitější – otevře padák.

Tandemový seskok
se skáče se z výšky 4000 metrů. Následuje cca 50 vteřin volného pádu rychlostí cca 200 km/h. Ve výšce 1500 metrů otevře tandempilot padák a následuje přibližně 4-6 minut letu, během kterých si můžete vyzkoušet řízení padáku. Před přistáním převezme tandempilot řízení a následuje bezpečné měkké přistání na zem. Předtím vás samozřejmě čeká teoretická příprava. Poté už ale nasednete do letadle, které vás bude pomalu unášet vzhůru k nebesům. Lehká nervozita, kterou pocítíte v žaludku, bude stoupat společně s letadlem a vyvrcholí ve chvíli, kdy společně s instruktorem stane v otevřených dveřích, připraveni k největšímu skoku vašeho života. Zažijete pocit volnosti, který donedávna patřil výhradně ptákům.

Tandemový seskok může absolvovat kdokoli, kdo netrpí epilepsií, cukrovkou nebo závažnou srdeční chorobou a to ve věku od 10 do 100 let a maximální váze 110 kg. Na tandemový seskok dostanete speciální kombinézu, ochranné brýle, které se dají nasadit i přes dioptrické brýle či kontaktní čočky. Stačí se tedy vybavit sportovní obuví a v chladnějším období také teplejším oblečením pod kombinézu a rukavicemi. Tento zážitek patří mezi nejsilnější adrenalinové momenty, jaké můžete v životě zažít. Pokud jej někomu věnujete jako dárek k 40tinám, jistě nebude zklamaný.