Dárek k osmnáctinámOsmnácté narozeniny jsou nejdůležitějším výročím v životě každého mladého člověka. Konečně je oficiálně dospělým, a může si dělat, co chce, avšak není zatím vázán úplně všemi povinnostmi, které s dospělostí přicházejí. A proto je důležité, aby oslava těchto narozenin byla nezapomenutelná. „Měkké” dárky, knihy i ostatní obvyklé dary patří spíše ke svátkům či Vánocům, ale životní jubileum, kterým osmnáctiny jistě jsou, si zasluhuje něco zvláštního. Dárek k osmnáctinám by měl být speciální, takový, na který oslavenec jen tak nezapomene.

A mezi takové dárky, které jsou nejen nezapomenutelné, ale také cenově dostupné, patří zážitky všeho druhu. Co by mohl čerstvý dospělák ocenit více než ještě před vychladnutím řidičáku vyzkoušet jízdu v luxusním Ferrari na závodním okruhu v plné rychlosti? Beze strachu a bez nebezpečí si oslavenec vyzkouší jízdu, kterou znají pouze závodníci či piráti silnic. Na závodních okruzích nehrozí nebezpečí, bezpečnostní opatření jsou velmi přísná a tak se o zdraví oslavence bát nemusíte.

Pokud je čerstvě plnoletý oslavenec fanouškem akčních filmů, určitě ho nadchne den na tréninku elitní jednotky S.W.A.T. S.W.A.T. je zkratkou pro americkou speciálního jednotku policejních sil, její celý název zní Special Weapons and Tactics (speciální zbraně a taktiky). Jednotka S.W.A.T. je nasazována do nejnebezpečnějších situací a tak její trénink rozhodně není procházkou růžovou zahradou. Po té, co účastník projde základním školením a osvětlením technik, ho čeká náročná příprava a nakonec si vyzkouší i takové situace jako protidrogový zásah či osvobození rukojmích. Vše samozřejmě „nanečisto.”

Jiným vhodným dárkem k osmnáctinám je lekce lezení, na kterém se oslavenec naučí zdolávat skály, ale především si také vštěpí základní zásady bezpečnosti. Kurzy jsou různé – od základních lekcí pro začátečníky, kde se účastníci naučí všechny základy a pak si znalosti vyzkouší na lezecké stěně až pro kurzy lezení pro pokročilé, které obvykle probíhají přímo na skalách. Lekce i kurzy lezení probíhají pod vedením zkušených a certifikovaných instruktorů.