Jan Koukal je třináctinásobným mistrem České republiky ve squashi, vicemistr Evropy 2005 a mistr České republiky v mužské čtyřhře. Pravděpodobně nenajdete nikoho lepšího, kdo by vám mohl squash přiblížit lépe. Využijte jedinečné možnosti zážitkového dárku a naučte se něco od opravdového mistra ve svém oboru!

Zahrajte si squash s Janem Koukalem!

Zahrajte si squash s Janem Koukalem!

Squah je hra, kterou mohou hrát dva až čtyři hráči. Hraje se na dva či tři sety, přičemž vítězný hráč musí dosáhnout jedenácti bodů. Raketa na squash, kterou budete při hře potřebovat, je větší a těžší než raketa na badminton ale zase je menší a lehčí než raketa na tenis.

Začátky squashe

Ačkoliv má squash své kořeny v tenisu, dopilovali ho až chovanci v londýnské věznici. Na počátku 19. století si jím začali krátit čas vězni z věznice Fleet v Londýně, míček odráželi pomocí rakety o zeď. První squashový zápas se ale odehrál v roce 1830, kdy se studenti ze školy Harrow nemohli dostat na přeplněné tenisové kurty. Hráli proto o zeď, tenhle typ hry byl čím dál tím více oblíbeným a tak škola svolila se zbudováním speciálních kurtů. Po první světové válce se začal sport těšit oblibě po celém světě. První profesionální mistrovství světa ve squashi proběhlo v roce 1920.

Trénink s Janem Koukalem

Lekci samozřejmě můžete na místě uzpůsobit vaší zdatnosti a vašim zkušenostem. Vaše tréninková lekce může například vypadat takto: v prvních pěti minutách je nutné zahřát míček, dalších deset či dvacet minut budete trénovat techniku úderů, následuje třicet minut hracích cvičení a nakonec si můžete dát desetiminutový zápas. Celý trénink trvá slabou hodinku, při které se pořádně zapotíte.

Pokud toužíte vyzkoušet nějakou novou aktivitu nebo nový sport, squash je ideálním řešením. Můžete ho provozovat v zimě i v létě, není náročný na vybavení. Squash patří mezi aerobní sporty, takže při něm budete i hubnout. Udělejte si víc času na sport!