Školení bezpečné jízdy

Školení bezpečné jízdy

Mnoho z nás má jistě mnoho zkušeností s různými školeními. Dokážete si představit školení formou adrenalinového zážitku? Školení bezpečné jízdy je právě takovou příležitostí. Nejenže si účastníci získají teoretické znalosti, pomocí kterých dokáží vyváznout z životu nebezpečných situací na silnici, ale zároveň si je budou moci vyzkoušet v praxi na dráze v automobilovém areálu pod dohledem zkušených instruktorů.

Co vás čeká na školení bezpečné jízdy

Školení bezpečné jízdy, na které můžete narazit i pod názvem škola smyku, má za cíl připravit řidiče pro případ, že se dostanou se svým vozem do extrémních klimatických podmínek a naučit je, jak se z takových podmínek dostat ve zdraví. Připraveno za tímto účelem bude několik druhů povrchů spolu s aquaplaningovou dráhou a vodními bariérami. S tímto technickým vybavením není problém nasimulovat jízdu na mokré vozovce za deště, sněhu či ledu. Řidiči tak poznají, jak se jejich vůz v těchto podmínkách chová a zjistí, jak sami reagují, když jsou pod tlakem.

Předtím, než vyrazíte procvičit své schopnosti na dráhu, vás čeká teoretická část, kde se dozvíte vše potřebné. Pochopíte obecné fyzikální zákonitosti a jak jich využít ve svůj prospěch tak, abyste předešli kolizi. Takto vybaveni vyrazíte spolu s instruktory na trať, kde čerstvě nabyté znalosti budete moci rovnou převést do praxe. Procvičíte náhle brždění ve vysoké rychlosti, jízdu ve smyku nebo si dáte slalom mezi překážkami. Otestujete tak skutečné chování vašeho vozu a vaše reakce.

Zkuste to i vy!

Školení bezpečné jízdy se mohou zúčastnit všichni řidiči bez omezení. Nezáleží na tom, jste-li otrlý řidič s naježděnými desetitisíci kilometrů nebo řidič začátečník. Díky tomu, že kurz nenabízí jenom osvětu, ale i spoustu zábavy a adrenalinu, na své si přijdou oba. Jediné, co je k absolvování potřeba, je věk minimálně 18 let a platný řidičský průkaz skupiny B.

Školení probíhá na čtyřech místech v České republice a to v Mostu, Sosnové, Vysokém Mýtu a Příbrami. Není tedy problém vybrat si to vám nejbližší a vyrazit. I v případě, že sami neřídíte, můžete kurz věnovat někomu ze svých bližních. Nejenom, že jim poskytnete skvělý zážitek, na který jen tak nezapomenou, ale zvýšíte tím i tolik potřebnou bezpečnost na silnicích.