Zažijte odpoledne na upraveném trávníku s golfovou holí v ruce. Základy tohoto bílého sportu vám přiblíží profesionální instruktor. Odpočiňte si při příjemné a klidné sportovní aktivitě, která vás nabije novou energií. Nebo darujte lekci golfu jako dárek k narozeninám!

Počátky golfu

Golf se začal hrát v Irsku na počátku patnáctého století. Pastevci si tenkrát krátili dlouhou chvíli odpalováním kamenů provizorními dřevěnými holemi a snažili se strefit do jamky. V šestnáctém století se golf rozšířil i do Anglie. S rostoucí oblibou tohoto sportu se zlepšilo i potřebné vybavení sportovců. Železná hůl byla ručně kovaná, hlavy holí byly vyřezány z bukového nebo jabloňového dřeva. Míčky se vyráběly z lisovaného peří, které bylo zašité v kouli z koňské kůže. Sport byl v té době finančně náročný právě kvůli ručně vyráběné výbavě.

 

Díky viktoriánské průmyslové revoluci a železnici došlo k dalšímu rozšíření sportu. Golfisté si rádi zahráli na novém hřišti, které ještě neznali a nové golfové kluby vznikaly velmi rychle. Později, když se hlavy golfových holí začaly vyrábět ze železa, se stal golf přístupnějším i pro střední vrstvy. První národní golfový šampionát se hrál až v šedesátých letech devatenáctého století.

Vaše první lekce

První golfovou lekci můžete absolvovat v Praze, Poděbradech nebo Mladé Boleslavi. Zážitek je možné v některých areálech absolvovat celoročně s tím, že v zimě nebo za nepříznivého počasí trénink proběhne v krytém areálu. Vaše první golfová lekce bude trvat tři hodiny, po které se vám bude věnovat profesionální trenér. Ten vám nejprve ukáže naprosté základy hry a následně budete trénovat odpaly pod jeho dohledem. V ceně zážitku je tedy přítomnost instruktora, vstup na hrací plochy, zapůjčení vybavení a tréninkových míčků.

Další zážitky a nejrůznější zážitkové dárky můžete vybírat na stránkách Esennce.cz!